To nie koniec... To Apokalipsa - Rekolekcje Adwentowe online 27 - 29 listopada 2020

To nie koniec... To Apokalipsa

Już nic nie będzie takie samo... Po pandemii Świat nie będzie jak dawniej... Kościół po skandalach się nie podniesie... Jesteśmy wszyscy obecnie świadkami niezwykłych wydarzeń. Pandemia uderza w gospodarkę, dziesiątkuje świat. Już wielu z nas ma w swoim otoczeniu a nawet rodzinie osoby, które odeszły z powodu pandemii. Kościół zmaga się ze skandalami. Wielu z nas zaczyna coraz głośniej mówić o jakimś powszechnym kryzysie. Niektórzy wręcz zwiastują koniec...

Ale koniec czego? W tym co człowiek nazywa końcem Pan się objawia. Wstępuje jako pokorny baranek. Tam gdzie człowiek w kryzysie widzi koniec, Pan w swojej cichości i pokorze, objawia potęgę, której nie oprze się nawet śmierć. 

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe oparte na lekturze tekstu Apokalipsy, aby – jak pierwsi Chrześcijanie – dostrzegać zbawczą Obecność Chrystusa w świecie oraz by po raz kolejny otworzyć czy i wyczekiwać Tego, który nadchodzi z obłokami (Ap 1, 7a).

Głoszą o. Grzegorz Kuraś OP i o. Marcin Rutkowski OP

Rekolekcje będą odbywać się online na platformie ZOOM. Bardzo zależy nam na tym, żeby zawiązać wspólnotę, na ile to tylko możliwe. Dlatego rekolekcje będą miały charakter zamknięty, na które zachęcamy, aby już się zapisywać.

Zapisy drogą mailową.

W zgłoszeniu prosimy o kilka informacji o sobie:

- Imię, nazwisko i miejsce zamieszkania (miejscowość)

- Rok urodzenia

- Telefon kontaktowy i adres mailowy

- Kilka słów o swoim doświadczeniu wiary

RAMOWY PLAN*

Plan rekolekcji:

PIĄTEK

19:00 Logowanie się do systemu, próba techniczna i przedstawienie się. Wprowadzenie
20:15-21:00 Konferencja I

*Modlitwa offline

SOBOTA

9:30 Konferencja II
*Lektura indywidualna
15.00 Konferencja III
19:00 Modlitwa online

NIEDZIELA

9:30 Konferencja III
11:00 Msza święta

*Plan może ulegać zmianom.