Będzie się działo - Rekolekcje online ze Słowem Bożym w Apokalipsie

Potrzebujemy klucza. Co jakiś czas, na przeróżnych etapach naszego życia, pośród wielu wydarzeń wzniosłych, ale też trudnych stajemy przed pytaniem „do czego to prowadzi?” albo „jaki to ma sens?”. Szukamy wskazówek, radzimy się, kiedy jest ciężko to wręcz rozpaczliwie szukamy czegoś lub kogoś kto pozwoli nam nazwać rzeczywistość. Za tym pragnieniem zrozumienia jest kolejne – potwierdzenia, że będzie dobrze. Nadzieja.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie na wspólne przeżywanie spotkań z Apokalipsą Św. Jana. Księdze tej wyrządzono niejedną krzywdę, przypisując jej opis końca świata, kary i zapowiadającej wiszący w powietrzu kataklizm. Tymczasem Apokalipsa (apokalypsys – ściągać zasłonę) jest księgą objawienia, mającą dać nam klucz. Otwiera drzwi do pojęcia tajemniczego sensu rzeczywistości, w której jesteśmy. A kluczem tym jest ogłoszenie nam zagubionym, że nawet pośród zgliszcz Jezus staje jako Pan i Zbawiciel, mocny czynić wszystko nowe, bo On już świat Odkupił i otacza swoją miłością. Niech ta Księga Nadziei, której treścią jest bezgraniczna Miłość wyjaśnia nasze życie.

Jak to będzie wyglądało? 

Zaczynamy w najbliższy poniedziałek 8 czerwca spotkanie na Zoomie o godzinie 19.30. Przede wszystkim chcemy Was zachęcić do wspólnej lektury Apokalipsy Św. Jana a jednocześnie dać przestrzeń do osobistej modlitwy Słowem w tej Księdze Objawienia. Na początku każdego tygodnia w poniedziałki (raz we wtorek 16 czerwca) o godzinie 19.30 będziemy się spotykać razem w zamkniętym gronie na konferencji w Zoomie. Rozpoczniemy ją krótką modlitwą, następnie powiem konferencję - wprowadzenie do lektury pierwszych siedmiu rozdziałów Apokalipsy. Będzie ono trwało około 45 minut. Następnie przeczytamy pierwszy rozdział i zakończymy modlitwą. Każdy z Was w następne dni będzie zaproszony, by samodzielnie czytać kolejne rozdziały w swoim domu. W każdym tygodniu czytamy 7 rozdziałów - po jednym dziennie. Dobierzcie sobie czas i miejsce. Nie jest to dużo ale będzie wymagało wytrwałości, dlatego prosimy, jeśli ktoś się zdecyduje wziąć udział we wspólnym przeżywaniu wydarzeń w Apokalipsie był w tym do końca. Wszyscy razem będziemy się spotykać w kolejne wyznaczone dni 🙂 

Chętnych do uczestnictwa prosimy o zapisy mailem. Otrzymacie informacje jak się zalogować na spotkanie oraz wszystkie inne szczegóły :). 

Zapisy drogą mailową.

Daty konferencji online: 

8 czerwca poniedziałek
(wprowadzenie do Ap 1-8)

16 czerwca wtorek
(wprowadzenie do Ap 9-14)

22 czerwca poniedziałek
(wprowadzenie do Ap 15-21)

29 czerwca poniedziałek
(zakończenie i czas na dzielenie)