Okolice

Zobacz także:

rekolekcje
wnętrze

Kościół parafialny

Dom rekolekcyjny znjaduje się na terenie parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów. Perełką jest obraz Matki Bożej umieszczony w prezbiterium, pochodzący z 1691 r. Obraz pierwotnie umieszczony był w Bohorodczanach (dzisiejsza Ukraina), a do Polski został przywieziony w 1944 r. po doszczętnym zniszczeniu tamtejszego kościoła. Początkowo przebywał w Jarosławiu, a dopiero w 1974 r. jarosławscy bracia Dominikanie oddali go Kościołowi korbielowskiemu.

Przejdź do galerii

Hala Miziowa

Rozległa polana na północnym stoku Pilska w Beskidzie Żywieckim na wysokości ok. 1270 m n.p.m. Jest dużym ośrodkiem ruchu turystycznego i narciarstwa.

W każdą niedzielę i największe uroczystości w schronisku na Hali Miziowej odprawiana jest Msza Święta o godz. 12:00 http://www.halamiziowa.pl/

Przejdź do galerii

Babia Góra

Masyw górski leżący w Paśmie Babiogórskim Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich, osiągający wysokość 1725 m n.p.m. Jest to najwyższy szczyt całych Beskidów Zachodnich. Najwyższy poza Tatrami szczyt w Polsce i drugi, po Śnieżce, pod względem wybitności. Zaliczany jest do Korony Gór Polski.

Przejdź do galerii

POLARIS OPP

W pobliskiej miejscowości Sopotnia Wielka można natknąć się na stację kosmiczną. To miejsce dzięki pasji kilku osób stało się punktem wnikliwej obserwacji nieba. Twórcy stacji chętnie dzielą się swoją pasją i owocami swojej pracy przez organizowane warsztaty, pokazy i konferencje. Więcej informacji na stronie http://www.polaris.org.pl/

Przejdź do galerii

Słowacja

Korbielów graniczy ze Słowacją. Strefa Schengen daje możliwość swobodnego korzystania z tamtejszych szlaków. W naszym słowackim sąsiedztwie mamy łagodniejsze ukształtowanie terenu, w sam raz na spacery z dziećmi i przejażdżki rowerowe. Należy jednak zawsze pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości.

Przejdź do galerii