Dla szkół

Zapraszamy szkoły, a także zorganizowane grupy dzieci i młodzieży, które pod patronatem Kuratorium Oświaty, chciałyby u nas zorganizować swój pobyt rekolekcyjny lub edukacyjny.

Rekolekcje dla młodzieży łączymy na ogół z wypoczynkiem:

  • Białe szkoły - do obiadu młodzież uczy się jeździć na nartach, a w drugiej części dnia odbywają się zajęcia rekolekcyjne
  • Zielone szkoły - zajęcia rekolekcyjne odbywają się częściowo w domu (katechezy, warsztaty), a częściowo w terenie w formie  wędrówek po górach oraz wycieczek kulturoznawczych.
  • Obozy naukowe -  niektóre  instytucje i szkoły organizują je u nas, łącząc z zajęciami duszpasterskimi (Msza św., katecheza).

Nasz dom przygotowany jest na przyjęcie nawet 130 dzieci. Zajęcia można prowadzić w domu i na zewnątrz. Mamy do dyspozycji dużą łąkę z boiskiem, placem zabaw i miejscem na ognisko, a tuż za płotem zaczyna się szlak, prowadzący w góry.

Jesteśmy otwarci zarówno na prowadzenie rekolekcji dla dzieci i młodzieży, jak i przyjęcie samodzielnych grup zorganizowanych z własnym duszpasterzem lub katechetą.